de2423772a6d5c6e440ea58a3b87824a
 
Co ti V kruhu přineslo?

Zpětná vazba je záměrně anonymní. Taková je dohoda s účastnicemi kruhu.

...

"Skvěle strávené 3 hodiny kdy jsem měla prostor na sebe, na vnímání do detailu druhých a stejně tak být vnímán druhými. Bylo to upřímné prostředí, kde jsem se cítila bezpečně. Mohla jsem říct nahlas myšlenky a věci, které jsem si do té doby nosila jen v sobě.

Dalo  mi to klid a čistou mysl, takovou vnitřní vyrovnanost a rozvahu."

...

"Bezpečné prostředí, kde nemusím mít strach říct, co cítím a co mě v daný moment napadá - kde je to dokonce žádoucí. Prostor, kde je vše, co řeknu relevantní a prostor bez autokorekce, kde žádné prožitky nejsou ty "nesprávné". V kruhu mi poskytuje to, co ve většině rozhovorů postrádám: klid na rozmyšlenou, porozumění a hloubku."

...

"Uvědomila jsem si, že nejsem jen dobrý silný člověk, ale že jsem také krásná, chytrá a něžná žena."

...

"Bytí v kruhu mi přineslo příjemný večer, i když online, tak tři hodiny opravdu utekly jako nic a nakonec jsem se cítila příjemně osvěžená a inspirovaná. Největší přínos pro sebe vnímám v tom, že jsem mohla slyšet zkušenosti a prožitky jiných žen, a zjistila jsem, že máme mnoho podobných témat o kterých se v běžném životě moc nebavíme a na která se každá díváme trochu jinak a zároveň velmi podobně. Pro své vlastní téma jsem našla pochopení a vědomí, že v tom nejsem sama. Nakonec jsem odcházela s pocitem určité odolnosti a kreativity, kterou v sobě máme."

...

"V Kruhu mi zatím přineslo příležitost spojit se s dalšími ženami uprostřed tohoto šíleného období, probrat strašně zajímavá témata, sdílet zkušenost a náhledy a spoustu témat k přemýšlení."

Co sis myslela o ženských kruzích, než jsi navštívila V kruhu?

...

"Vnímala jsem je stereotypně jako setkání žen s různým ezoterickým rozměrem. Poslední dobou jsem nad kruhy začala přemýšlet jinak, hlavně proto, že jsem se dozvěděla o setkání V kruhu. I tak jsem ale neměla jasnou představu s jakým tématem a cílem do kruhu vstupuji. Jestli chci otevřít velkou bolest, protože to V Kruhu je možné a bezpečné, nebo ten prostor využiji pro sdílení a debatu nad tématy, které jsou pro mě aktuální, ale vlastně nevím, s kým bych je chtěla sdílet z mého okolí."

...

"Ženské kruhy mi evokují běhání éterických ženštin kolem ohně, které si hrají na víly nebo bohyně (nic proti nim). Až do V kruhu jsem k nim proto neměla důvěru a nenapadlo mě, že by to mohl být i žánr pro mne - spíše pragmatický, ne vždy sdílný typ s nohama pevně na zemi..."

...

"Pozvánka na ženský kruh je něco, co by mě asi normálně neoslovilo. Moje představa je, že se tam sejdou ženy a říkají si, že jsou bohyně a společně nadávají na chlapy, pak něco namalují nebo si zatančí. Když jsem o první návštěvě kruhu říkala své kamarádce, reagovala s jistým nepochopením a posměškem: “To si tam jako chválíte vagíny?” a s lehkou nadsázkou to skutečně popisovalo mou představu, ještě před pár dny bych reagovala podobně. Tohle já nepotřebuji, to není můj styl, zoufalé nářky a nesmyslné hlazení ega mi není zapotřebí. Měla jsem pocit, že ženské setkávání bývá něco jako kroužek zraněných žen, které nejsou zatím schopné unést svou bolest jinak než tak, že odsoudí ty, kteří v nich probudili pocit, že jsou špatné nebo slabé, hnusné, odpudivé, neužitečné, nebo něco podobně odporného. Vždy mi to přišlo spíše úsměvné, léčit svá zranění tím, že ponížím někoho jiného, přestože je to někdo, kdo mě neskutečně zranil. Na tento kruh mě ale pozvala dívka, které si vážím, spojuje mě s ní mnoho podobného. V textu pozvánky stálo, žádné ezo ani tanečky, tak jsem se rozhodla, že podniknu něco, co mě nikdy nelákalo a na kruh půjdu." 

Pokračování této zpětné vazby je na blogu

...

"Vlastně jsem už byla poučená od kamarádky, která mi o svém zážitku vyprávěla. Věděla jsem, že budu moct být svá a upřímná a nikdo mě nebude hodnotit. Říkala jsem si, že by to mohlo přinést úlevu a inspiraci, že se budu moct svěřit a získám náhled někoho jiného. Chtěla jsem to zkusit taky proto, že budu moct mluvit o tom co mě skutečně zajímá a nikdo mi nebude nic nutit, tedy ani téma, ani řešení nebo prožitky, to je pro mě hodně důležité. V tomto smyslu to rozhodně naplnilo mé očekávání."

...

"Vzhledem k tomu, že jsem s tebou dělala rozhovor pro Nový Prostor, tak jsem měla celkem dobrou představu o tom, o čem je v Kruhu. Byla jsem moc ráda, že to není stereotypní ezoterický seminář o vnitřní bohyni a dýchání do vagíny, což je většinou to, co si představím pod pojmem „ženský kruh“."